top of page

to jsem já

    Chemie byla spojena s mým životem již od 15 let. Vystudovala jsem chemickou průmyslovku v Hranicích na Moravě a následně Univerzitu Palackého v Olomouci. Separační techniky, jako speciální oblast analytické chemie, se staly mým osudem jednak při působení na univerzitě (v době studia i jako pedagog), ale i v době, kdy jsem založila odbornou firmu. Poskytovali jsme nejen vybavení do chemických laboratoří, ale i odborné poradenství a konzultace.  Měla jsem to štěstí, že studium i následná práce pro mě vždy byly opravdovým koníčkem.     

V mých 42 letech však nastal velký zlom. Ozvala se nevyléčitelná nemoc a postupně následovala řada dalších zdravotních problémů a komplikací. V důsledku těchto skutečností jsem byla nucena ukončit svoji aktivní pracovní činnost a firmu předat. Přešla jsem do plného invalidního důchodu.


     Již v době studia a následujících letech jsem relaxovala kresbou i malbou, ale času na tyto činnosti mi příliš nezbývalo. Při práci jsem se vždy snažila podávat maximální výkon, ale současně jsem se snažila věnovat i rodině, která pro mě vždy hodně znamenala.            

     V rehabilitačním ústavu jsem se poprvé setkala s prací v keramické dílně. Ta mě učarovala natolik, že jsem se rozhodla věnovat keramice i v domácích podmínkách. Ke svým koníčkům jsem tedy přidala dalšího.
V současné době mi tato činnost přináší spoustu radosti a dobrého pocitu z možnosti realizovat se. Některé výtvory si nechávám v „soukromé galerii“ – našem rodinném domě, mnohé však daruji svým přátelům, blízkým osobám i známým. Některé také putují k neznámým lidem.
    

Teprve v poslední době se snažím pronikat do výtvarného světa.

Přehled výstav, na kterých byla prezentována moje díla naleznete v sekci "VÝSTAVY"

Ještě zbývá zmínit několik slov o dílech, které můžete zhodnotit v obrazové galerii těchto stránek. Většina malovaných obrazů vznikala jako odraz mých pocitů, nálad, ale i představ zpravidla zpracovaných v abstraktní podobě. Keramické výrobky jsou poněkud reálnější, mnohé z nich prakticky použitelné, některé jsou určeny ženám k podtržení jejich krásy, jiné jsou vhodné do dětských pokojíčků, na zahradu,...

     Ve všech mých dílech se ale projevuje láska k životu, přírodě, vzájemného vztahu lidí, nemalou roli v mé tvorbě hrají i andělé, kteří jsou zobrazováni v nejrůznějších podobách. Věřím, že ze všech  děl je patrná radost z toho, že mohu tvořit. Největší odměnou pro moji činnost je radost z toho, že mohu dělat radost ostatním lidem.

    

     Přivítám každý váš názor, kritiku, hodnocení, vzkaz a podobně. Určitě pro mě budou hnacím motorem
k další práci.


 

bottom of page